Co se mi už do igelitky nevešlo

Syrský otec, který neopustil svou zemi jako mnoho jiných, jemuž otrávili assádovi vojáci sarinem ženu a dvě malé děti!

Lidé, bděte!

26. dubna 2012 v 1:32 | Patrik Vlk |  Názory, komentáře


Nelze než souhlasit s dobovým (?) výrokem kontroverzního bolševického revolucionáře Julia Fučíka: "LIDÉ, BDĚTE!"*
Jenomže - jak je to se skutečnou bdělostí například "ovčanů", kterých je v této BRK** naprostá většina? A zdá se, že mnohá "prasata" toho (už od roku 1938) úspěšně využívají!* Není pravda, že tento výrok zněl původně: Lidé, spěte! Takto ho pak vykládali až různí reakcionáři (zpátečníci) a antikomunisté (různí Mašínové a jim podobní!), kteří se - díky Bohu, že neúspěšně (díky Bohu proto, že jsme tak měli lepší příležitost uvidět zblízka, jak to tedy ti "komunisté" z KSSS a KSČ mysleli doopravdy) - taktéž snažili našeho drahého soudruha Fučíka očernit snůškou lží a výmyslů o spolupráci s nacionálsocialistickými fašisty, kteří po 7 dlouhých let okupovali naši nám tolik drahou vlast (BRK), a kterou se účinně podařilo ochránit už jen na velmi krátkou dobu (23 let - od roku 1945) našim sovětským soudruhům, kteří nakonec nelitovali ani všech dostupných prostředků, ani času i jiných obětí, a dalších 22 let nás chránili před tím dotěrným, nelidsky vykořisťovatelským a tolik peníze zbožňujícím kapitalismem i vojensky! A určitě by chtěli zase - jen kdyby jim v tom to zatracené NATO tolik nebránilo! (brk, škyt)

** Banánová republika Kocourkov - prosím nezaměnit s BRD, což je ekonomicky i sociálně vyspělá země, a ačkoliv hnedle vedle, je nám ve všem už po celá desetiletí komicky (oprava: kosmicky) vzdálená: používaná zkratka ČR je tisková chyba, která se dostala do povědomí lidu někdy před rokem 1993 (pozn.: do této doby totiž BR!, až teprvé poté BRK) - nejspíš už mnohem dříve, kdy došlo k dalším "hektickým" událostem a tak byla tato "nepodstatná drobnost" přehlédnuta, až se nakonec ujala (jako i mnohé jiné "drobnosti") a dnes si na původní význam už téměř nikdo nevzpomíná

Patrik VLK, 2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eduard Nud Eduard Nud | 6. prosince 2016 v 15:50 | Reagovat

Přesně tak. Až na to, že Julius Fučík nebyl bolševický revolucionář. Bolševici si ho pouze přivlastnili. Komunisté, bolševici byli v Rusku. A ten výrok Lidé bděte není úplný. Buď se mu to tam všechno nevešlo nebo už to nestihl nebo se mu prostě nestačilo rozsvítit. Měla tam být ještě další věta: Hlavně neusínejte u televize. Pravda, u nás ještě televize nebyla, ale v USA už jo. Myšlenka stále aktuální. A vy se zkuste dívat na svět veseleji. Zlobou a nenávistí škodíte nejvíce sám sobě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama"Poslední slovo komunismu je vládnout a nikoli zachraňovat; jeho velikým heslem je moc a nikoli pomoc."
Karel Čapek"Nemysli.
Když myslíš, tak nemluv.
Když mluvíš, tak nepiš.
Když píšeš, tak nepodepisuj.
Když jsi podepsal - pak se nediv."
Jan Werich

"Ti, kteří jsou ochotni obětovat svobodu za dočasnou bezpečnost, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost."
Benjamin Franklin

"Jediný způsob, jak změnit režim, je odmítnout se na něm podílet a zároveň poukazovat na jeho ustavičné nedokonalosti a zvrácenost."
Peter Joseph

"Dokud nebudou lidé uvědomělí, nebudou se bouřit, a dokud se nevzbouří,
nemohou se stát uvědomělými."
George Orwell

"Skutečná revoluce je revoluce vědomí."
Peter JosephVŠE SOUVISÍ SE VŠÍM: JAKO NAHOŘE, TAK I DOLE.


A tak se pokouším nalézat ty SOUVISLOSTI."Demokracie je přece o lidech. A lidi by měli mít názor!"
Tomáš KlusDěkuji za návštěvu